W związku z obecną sytuacją i rosnącą liczbą zakażeń spowodowanych rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Co V-2 oraz aktualizacją rekomendacji MRiPS, MZ i GIS dla domów pomocy społecznej z dnia 12.10.2021r. mając na względzie bezpieczeństwo zdrowotne Mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej Dyrektor DPS informuje, iż odwiedziny naszych Mieszkańców mogą się nadal odbywać w wyznaczonym miejscu w ścisłym reżimie sanitarnym poza budynkiem głównym przez osoby, które:

  • zostały w pełni zaszczepione przeciw Covid-19 (posiadają Unijny Certyfikat zaszczepienia), albo
  • przebyły zakażenie wirusem SARS-Co V-2 (posiadają certyfikat ozdrowieńca), albo
  • posiadają negatywny wynik testu PCR lub antygenowego (ważny 48 godz.)

W szczególnych okolicznościach dopuszcza się odstąpienie od postanowień zawartych w powyższych ustaleniach, wytyczając indywidualny tryb postępowania przy zachowaniu wzmożonego reżimu sanitarnego.
Ponadto Dyrektor DPS w Wysokiej zastrzega sobie możliwość wstrzymania chwilowo odwiedzin w przypadku zajętej izolatki (brak możliwości organizacji odwiedzin w innym miejscu).
Szczegółowe wytyczne dotyczące odwiedzin zawarte są w załącznikach do zarządzenia Dyrektora Domu Pomocy społecznej w Wysokiej z dnia 23 listopada 2021 r.
w sprawie wprowadzenia Procedur odwiedzin mieszkańca DPS w Wysokiej oraz Procedury stosowania reżimu sanitarnego przez mieszkańca DPS poza terenem placówki w czasie pandemii.
Bardzo przepraszamy za niedogodności w zaistniałej sytuacji i prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z pracownikiem socjalnym i kierownikiem działu terapeutyczno-opiekuńczego pod nr telefonów:
- 52 559 23 53, 660 533 251


/-/Katarzyna Bronikowska
Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ×